FIRMA Z HISTORIĄ

JESTEŚMY Z WAMI OD 1925

1925

Antoni Seidel otwiera w Dusznikach Zdroju w kamienicy przy ulicy Zamkowej piekarnię i cukiernię. Z początku produkcja jest niewielka. Jednak powoli, z upływem lat oferta coraz bardziej urozmaicała i wyspecjalizowała się w wypieku pierników. Zyskując w ten sposób pierwsze uznanie i zachwyt mieszkańców Dusznik.

1968

Piekarnia i cukiernia z Zamkowej dzięki wyśmienitym wypiekom zdobywa co raz większy rozgłos w najbliższej okolicy. Z pomocą pojawiają się pierwsi piekarze i cukiernicy. Wśród nich znalazł się Marek Woś – mistrz cukiernictwa i piekarstwa z wielkopolski. Razem z żoną, młodszą córką Antoniego – Anną Seidel kontynuuje produkcję w małej piekarni.

1970

Marek Woś stworzył oryginalną recepturę na tradycyjne lody. W okresie letnim przysmak ten cieszył się ogromną popularnością po który ustawiały się całe rzesze klientów. Z upływem lat córki Anny i Marka - Krystyna i Bożena w wolnych chwilach od szkoły angażują się w pracę w cukierni.

1989

Rodzina podejmuje trudną a zarazem odważną decyzję o przeniesieniu zakładu do Poznania. Piekarnia w Dusznikach Zdroju zostaje zamknięta.

W grudniu siostry zakładają nową działalność gospodarczą pod nazwą „Piekarnia – Cukiernia Zagrodnicza” od ulicy na której firma się znajduje. Przed rodziną stoi nie lada wyzwanie – rozkręcenie nowego zakładu w nowym jak dotąd mało znanym mieście. Jednak dzięki doświadczeniu i wsparciu Mistrza Cukiernictwa Marka Wosia już po kilku latach udaje się nam ten cel osiągnąć. Bezpośrednio przy piekarni zostaje otwarty pierwszy sklep firmowy. Dzięki takiemu położeniu klienci dosłownie mogą kupić chleb „prosto z pieca”.

1990

Niesamowita świeżość, wysoka jakość używanych surowców oraz tradycyjne metody wytwarzania gwarantują doskonały smak. Zadowoleni klienci promują wypieki „Zagrodniczej” przyczyniając się do otwarcia kolejnych sklepów firmowych między innymi na osiedlu Zwycięstwa i Wichrowe Wzgórze.

1991

Otwarcie kolejnych punktów sprzedaży oraz wzrastająca ilość kontrahentów wymagała od nas zatrudnienia dodatkowych pracowników. Więcej osób w firmie to większa produkcja, liczba obowiązków oraz odpowiedzialność. Dzięki aktywnej pomocy swoich mężów: Jana Pyskło i Artura Góry siostrom łatwiej prowadziło się firmę. Wkrótce również oni dołączyli do rodzinnego biznesu. Od tego momentu firma oficjalnie funkcjonuje pod nazwą Piekarnia -Cukiernia Zagrodnicza B.A. Góra & K.J. Pyskło sp.j.

1995

Firma stale wzbogaca gamę swoich wyrobów. Klienci docenili nas za lekkie, torty owocowe na śmietanie, na delikatnym biszkopcie wykończone żelem z dodatkiem płatków czekoladowych. Eklery i ptysie na cieście parzonym przełożone kremem budyniowym lub bitą śmietaną są nieodłącznym elementem naszej oferty cukierniczej. Jednak naszą wizytówką pozostaje chleb wiejski, który niezmiennie od początku istnienia firmy produkowany jest tylko z naturalnych składników. Sprawdzona receptura i najlepsze surowce są gwarancją znakomitego smaku i długiej świeżości. W 2003 roku produkt ten został nagrodzony znakiem „Dobre bo polskie”.

2005

W tym roku rozpoczyna się budowa piekarni w Pobiedziskach. Rosnąca liczba sklepów firmowych oraz franczyzowych, wzrastający popyt na nasze wyroby zmusza nas do częściowego przeniesienia produkcji do bardziej nowoczesnego, większego zakładu. Pięć lat później oficjalnie rozpoczynamy produkcję w nowym miejscu.

2012

Aby osiągnąć możliwie jak najlepszą organizację pracy rodzina podejmuje kolejną „życiową” decyzję: przejęcie i odnowienie opuszczonej piekarni znajdującej się przy ulicy Oświęcimskiej 89 w Poznaniu. W latach 2005 – 2011 mieścił się tutaj zakład cukierniczo – piekarniczy jednego poznańskich cukierników. Odświeżony budynek piekarni po gruntownym remoncie zostaje wyposażony w niezbędne piece i pozostałe urządzenia tak aby już we wrześniu tego roku rozpocząć produkcję. Chleb witalny, wileński czy owocowy to tylko nieliczne produkty które rozsławiły najmłodszą piekarnię.

Od tego czasu rodzinna Pyskło zajmuję się zarządzaniem piekarnią w Pobiedziskach, natomiast rodzina Góra podejmuje kluczowe decyzje dotyczące zakładu przy ulicy Oświęcimskiej 89 w Poznaniu. Siostry Krystyna Pyskło i Bożena Góra wspólnie prowadzą spółkę macierzystą na ulicy Zagrodniczej 18 po dzień dzisiejszy. Wszystkie trzy zakłady ściśle ze sobą współpracują zachowując jedność oraz najwyższą jakość marki.

CZY WIESZ ŻE...

Zagrodnicza to ponad 30 sklepów firmowych w Poznaniu i okolicy.

ZNAJDŹ SWÓJ SKLEP